Tym razem ekologicznie - o POS

eczy i pomoże na pierwszym roku, gdzie będziemy mocno do przodu w porównaniu do osób, które nie miały wcześniej styczności z pewnymi tematami. Dodatkowo decydując się na technikum geodezyjne otrzymamy potwierdzenie kwalifikacji

Dodane: 30-09-2016 05:25
Tym razem ekologicznie - o POS

Trudy nauki na geodetę

Edukacje na zawód geodety warto zacząć już na poziomie szkoły średniej i wybrać technikum przygotowujące do studiów w tym kierunku. Ułatwi to wiele rzeczy i pomoże na pierwszym roku, gdzie będziemy mocno do przodu w porównaniu do osób, które nie miały wcześniej styczności z pewnymi tematami.

Dodatkowo decydując się na technikum geodezyjne otrzymamy potwierdzenie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika geodety, co otwiera nam możliwość do zatrudnienia się na praktyki w firmach geodezyjnych, co uważam za dobre przygotowanie do zawodu geodety.


Środki chemiczne

Współczesny sprzęt AGD jest dość energooszczędny. Dotyczy to również sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeżeli przejmujemy się ekologią, musimy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej toksycznych dla przyrody, są środki piorące. Znajdują się w nich chociażby fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może być przyczyną problemów w ekosystemie.


Warto oszczędzać wodę

Płacisz za dużo za wodę i zastanawiasz się, czy możesz jakoś oszczędzić? Jest kilka prostych sposobów.

Tylko jeżeli zużycie wody wydaje ci się podejrzanie duże, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Zdarza się także, że rachunek jest błędnie naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Ale jeżeli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to trzeba jeszcze skontrolować kilka rzeczy.

Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta. Skontroluj, czy masz oszczędną spłuczkę, lub czy może woda ucieka do muszli cały czas? To dość często się niestety zdarza. Mechanizm spłuczki nie jest zbyt drogi, można go założyć samodzielnie. W najgorszym razie, trzeba niestety kupić sobie nowy sanitariat.

Ważna jest też sprawność i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Wysokiej jakości sprzęt zużywa znacznie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.© 2019 http://w.olsztyn.pl/