Spełniają swoją rolę estetyczną, i są dużo tańsze od implantów. Oprócz implantów można również zastosować bardziej "tradycyjne" koronki, jednak te z najwyższej jakości materiałów wcale nie są tanie.
Zrobienie kilku koronek to koszt kilku tysięcy złotych, jednak jest to rozwiązanie trwałe i niezawodne.Częstym błędem popełnianym przez rodziców jest...
wkładanie smoczka własnego dziecka do ust. Pod żadnym pozorem NIE WOLNO tego robić, bo możemy je zarazić.Nie narażajmy własnych pociech na zagrożenie - próchnica świetnie rozwija się również na mlecznych zębach.
Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu.W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.).
Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne.
Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych). Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in.
protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in.
korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna.