podróżowanie z psem

Psy pierwotne

podróżowanie z psem
Psy pierwotne ? określenie zachowanych współcześnie ras psa, których materiał genetyczny w najmniejszym stopniu różni się od genów wilka.
Uważa się, że psy te wywodzą się bezpośrednio od pierwszych psów domowych. Opublikowane w 2004 roku w Science wyniki badań DNA, przeprowadzonych na przedstawicielach 85 ras, pozwoliły ustalić listę 14 ras pierwotnych. Metodologia jest krytykowana przez część środowiska kynologicznegopotrzebny przypis: bliskość genetyczna może być wynikiem krzyżowania z wilkiem w nieodległych czasach badaniami objęto 20% znanych ras psa domowego, wśród niezbadanych znalazł się między innymi wilczak czechosłowacki, saarlooswolfhond i norweski elkhundŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Psy_pierwotne

O rodowodzie

Rodowód ? wykaz przodków danego zwierzęcia zestawiony w kolejności następujących po sobie pokoleń, obejmujący szczegółowe dane każdego z ujętych osobników, takie jak: daty i miejsca urodzenia, numery hodowlane, imiona, nazwy i ewentualnie numery hodowców (hodowli), także dane dotyczące cech użytkowych. Rodowód jest podstawą określenia przypuszczalnej wartości osobnika według oceny jego przodków, a także układania planów kojarzeń i oceny stopnia pokrewieństwa poszczególnych osobników.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodow%C3%B3d_(kynologia)

Szkolenie dla psa ? jak przeprowadzić trening w domowych warunkach?

Chociaż wiele osób uważa, że wytresowanie psa to bardzo proste zajęcie, w niektórych przypadkach może się to okazać dość trudne.

Wiele zwierząt ma bardzo uparty charakter lub nie zapamiętuje na długo uczonych komend.

Na pewno do takich psów potrzebne jest o wiele więcej cierpliwości właściciela, który chce posiadać naprawdę ułożonego pieska.

Od czego zacząć trening z psem? Na pewno dobrym pomysłem jest nauka chodzenia na smyczy.

Jest to podstawowa umiejętność, którą powinien posiąść każdy czworonożny przyjaciel człowieka.
Dzięki temu spacery mogą być mniej uciążliwe.
Oczywiście, istnieje wiele innych umiejętności, które warto wpoić psu, jednak chodzenie na smyczy należy do najważniejszych z nich.
.
Dodane: 06-11-2016 02:21

Tagi: psy z psem wakacje podróże

Widok do druku:

podróżowanie z psem