Sprzątanie bez chemii

ekologiczne środki czystościCoraz więcej pań domu decyduje się na życie bez zbędne chemii.
Z tego powodu przygotowują jak najwięcej posiłków w domu, robią soki, przeciery, dżemy itd.
Ekologiczny tryb życia wymaga również rezygnację ze szkodliwej chemii domowej na rzecz naturalnych i bezpiecznych zamienników. W sieci można znaleźć wiele sklepów internetowych, które zajmują się sprzedażą takich środków i warto do nich zajrzeć. Jest wiele gotowych roztworów np. do mycia podłóg, szyb, czy naczyń.
Jest to dobre rozwiązanie dla zaczynających swoja przygodę z ekologicznym sprzątaniem.

Myj podłogę, ale bez środków chemicznych

Czyszczenie powierzchni płaskich w domu nie koniecznie musi odbywać się przy użyciu chemii domowej, która jest dostępna w każdym sklepie.
Do mycia podłóg doskonale nadaje się szare mydło połączone z octem, zwłaszcza jeżeli czyścimy kafelki w kuchni i łazience.
Do odkażania można używać cieplejszej niż zwykle wody, jedna jeżeli mamy panele to trzeba z tym bardzo uważać i dobrze wyciskać mopa.
Na rynku dostępne są też urządzenia parowe do czyszczenia podłóg i są bezpieczne dla paneli. Takie urządzenie można kupić już poniżej 100 zł, a jego działania odkażające z pewnością przyda się podczas sprzątania w pomieszczeniach, gdzie przechowujemy i spożywamy jedzenie.

Eko mycie naczyń i szyb

ekologiczne środki czystości Praktycznie każdą powierzchnię w domu można wyczyścić bez użycia chemii domowej.

Dla przykładu naczynia, nawet te tłuste, można umyć jedynie przy pomocy ciepłej wody oraz gąbki.

Okna świetnie się umyją jeżeli pomieszamy w proporcji 1:2 ocet z wodą z odrobiną soku z cytryny.

Warto też używać ten płyn do kafelek w łazience, ponieważ świetnie usuwa kamień i zabija zarazki. Te sposoby to jedynie kilka przykładów na ekologiczne sprzątanie.

Co więcej takie sprzątanie jest też dużo tańsze, a jeżeli mamy małe dzieci to ochronimy je przed drażniącymi substancjami, które wchodzą w skład popularnych środków czystości..
Dodane: 09-11-2016 06:07

Tagi: sklep ekologia ekologiczne środki czystości