druk cyfrowy etykiet

Poligrafia to szeroki temat, są zakłady, które specjalizują się jedynie w danej dziedzinie, dla przykładu , ale są niezawodne w tym co robią.
Krótko o zakładach poligraficznych i druku ogólnie.

Kilka zalet drukowania cyfrowego

Druk cyfrowy to ostatnio bardzo popularna technologia wykonywania zleceń przez drukarnie i zakłady poligraficzne.
Nic dziwnego ceny takich druków są bardzo przystępne, a czas oczekiwania na takie zamówienie jest bardzo krótki.
Jednak jakie są główne zalety takiego drukowania i czy mocno traci względem innych technik i metod? Przede wszystkim druk cyfrowy wymaga bardzo krótkiego czasu przygotowania do druku, kolejną ważną zaletą jest krótki czas druku (czasowo zbliżony do druku offsetowego).
Dodatkowo ta technologia umożliwia nadawanie obrazom numerów seryjnych, adresów czy innych zmiennych elementów dla każdego druku z osobna!

Zamówienia druku przez internet

druk cyfrowy etykiet Drukarnie to nie nowość, są z nami od czasu wynalezienia czcionki ruchomej w XV w.
Od tego czasu drukarni jest oczywiście coraz więcej, a sam proces druku przeszedł liczne modernizacje i zmiany.

Jednak nowością ostatnio są drukarnie internetowe, które ułatwiają proces drukowania i zamawiania.

Uproszczone do maksimum formularze zamówień online, połączone z wygodnymi płatnościami przez internet- wygoda na każdym kroku. Nic dziwnego, że takie drukarnie zdobywają coraz więcej zwolenników.
Cennik, realizacje i wszelkie informacje są dostępne na wyciągniecie ręki, a może raczej kursora.

W przyszłości pewnie większość drukarni zdecyduje się na taka formę składania zamówień, jest to najzwyczajniej w świeci wygodne i nowoczesne.

Naklejka i etykieta, niby to samo, a jednak nie...

Naklejki i etykiety to produkty bardzo do siebie podobne, a jednak spełniające różne funkcje oraz produkowane w nieco inny sposób oraz na innych materiałach.

Naklejka to często produkt, który zawiera grafikę, tekst i jest wycięta w odpowiedni kształt, ale to samo można powiedzieć o etykiecie, więc co je różni? Etykieta to pewna forma naklejki, która zawiera nazwę producenta, nazwę produktu, skład, informacje prawne oraz kod kreskowy.

W skrócie etykieta to naklejka, którą można przykleić na produkt, a spełniać musi wszelkie wymogi prawne co do treści, jednak jej forma, podobnie jak naklejki, jest dowolna..

Widok do druku:

druk cyfrowy etykiet